Cristiano Ronaldo në mbështetje të legjendës Pele (FOTO LAJM)

Dy nga golashënuesit më të mëdhenj që ka pasur ndonjëherë futbolli, u bashkuan në një moment prekës të premten, teksa Cristiano Ronaldo sinjalizoi inkurajimin e tij për Pelen pasi legjenda braziliane shërohet nga sëmundja me trajtimin e kimioterapisë.

“Miq, që nga 30 shtatori, kur u largova nga spitali, ju e dini që unë kam bërë disa kimioterapi si pjesë e trajtimit tim”, tha Pele në një postim në Instagram.

“Sot jam në spitalin Albert Einstein për seancën time të fundit të vitit 2021. Doja të ndaja arritjen me ju. Në fund të fundit, çdo fitore e vogël është një arsye për të festuar, nuk mendoni?

“Unë do të përfitoj për t’iu nënshtruar disa testeve të tjera, kështu që do të qëndroj këtu për disa ditë. Mos u shqetësoni, po përgatitem për sezonin e festave!”

Shëndeti i Pele ka qenë një shqetësim që nga një operacion i prostatës në 2015 dhe ai u ripranua në spital për një infeksion urinar në 2019.

Ndërsa rikuperohet dhe kthehet duke luftuar, ai mund të llogarisë në mbështetjen e udhëheqësit të Manchester United.

Postimi mblodhi mbi gjysmë milioni pëlqime brenda pak orësh pasi u postua nga braziliani legjendar.

“Forca miku im”, iu përgjigj Cristiano Ronaldo postimit në portugalishten e tij amtare./h.ll/albeu.com

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pelé (@pele)


Shtuar 10.12.2021 22:46