Coutinho drejt largimit, problemi është rroga 10 milionëshe

Philippe Coutinho do të largohet nga Barcelona në merkaton e janarit. 

Ish-lojtari i Interit, i cili mbërriti në janar 2018 për 135 milionë euro, tashmë ka bërë të ditur se nuk do të qëndrojë këtë dimër, edhe pse e di se do t’i duhet të ulet ndjeshëm paga, marr nga TuttoMercatoWeb.

Kjo sepse Coutinho merr 10 milionë euro në vit, e pamundur që dikush të përpiqet të afrohet (dhe Barça nuk ka ndërmend të kontribuojë). 

Prandaj, një rikthim në Premier League është i mundur, midis rastit të Newcastle dhe një efekt domino. /albeu.com/


Shtuar 16.12.2021 16:12