Chelsea transferon 18-vjeçarin e talentuar (FOTO LAJM)

Drejtorët në Stamford Bridge kanë përfunduar një transferim për të ardhmen, me 18-vjeçarin Dylan Williams që kaloi nga Derby Country te Chelsea për një tarifë të pazbuluar.

Mbrojtësi i majtë anglez kishte bërë nëntë paraqitje për ekipin e parë në Derby përpara se të përfundonte këtë lëvizje te Chelsea, ku fillimisht do të punojë me U23.

“Jam absolutisht i lumtur që kam nënshkruar për një nga klubet më të mëdha në botë”, shkroi ai në një postim në Instagram, duke njoftuar transferimin.

“Faleminderit shumë për gjithçka që stafi dhe lojtarët kanë bërë në Derby Country.”

Williams është një mbrojtës i gjithanshëm i krahut, i cili gjithashtu mund të luajë më tej në mesfushë. Pasi bëri debutimin e tij në FA Cup janarin e kaluar, kur pati një shpërthim COVID-19 në skuadrën e parë të Derbit, Williams u vendos në skuadrat e ditës së ndeshjes të Rams këtë sezon, duke luajtur herë pas here në Championship./ h.ll/albeu.com

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dylan Williams (@dylanrwilliams_)

Shtuar 24.01.2022 11:34