CHAMPIONS/ Vijnë kualifikimet e para në turin e tretë (FOTO LAJM)

Rruga është e gjatë drejt finales së ardhshme në Shën Petersburg, por Champions League 2021/22 tashmë është në aktivitet të plotë me fazën kualifikuese.

Raundi i dytë paraprak është duke u zhvilluar dhe tashmë ka dhënë katër ekipet e para të kualifikuar në aktin vijues.

Përparion Dinamo Zagreb (Menalo shënoi në Qipro) dhe Legia Varsavia (një tjetër markë 1-0, nën goditjen e Lopes), kundërshtarë të ardhshëm në raundin e tretë të planifikuar për 3/4 gusht dhe 10 gusht.

Misioni i realizuar edhe për suedezët e Malmö: 2-2 në Finlandë kundër HJK është i mjaftueshëm pas 2-1 të marrë në ndeshjen e parë, një rezultat që rezervon skocezët e Rangers.

Ferencvaros i Myrto Uzunit, i cili fiton përsëri në Lituani falë golave të Mmaee, shtohet në listën e kualifikuesve të martën në mbrëmje.

Hungarezët do të përballen me Slavia Prague.

Të mërkurën programi i 9 ndeshjeve të tjera, sfida që paraprijnë raundin e tretë paraprak ku është gjithashtu Monaco dhe dy çifte tashmë të vendosura (SpartakMosca- Benfica dhe Genk- Shakhtar Donetsk).

Akti i fundit do të jetë play-off që do të “dorëzojë” 6 skuadra në short për grupet.


Shtuar 27.07.2021 22:02

Tags: