Horoskopi 28 Korrik, ja çfarë kanë parashikuar yjet

Dashi

Nervozizmi dhe tensioni do të jenë shenjat dalluese të kësaj të mërkure për ju. Emocionet që do ju shoqërojnë do jenë të çuditshme, prandaj zgjidhni të kaloni natën me njerëzit tuaj të afërt, për tu ndjerë më mirë.

Μund të kaloni një kohë të shkëlqyeshme sot me partnerin, nëse  i përkushtoheni lidhjes suaj. Për ju që jeni ende në një periudhë vetmie, dashuria do t’ju trokasë në derë.

Demi

Mos iu nënshtroni asaj që ju shqetëson sepse së shpejti do të kalojë. Sidoqoftë, kini kujdes nga disa njerëz që mund t’ju vënë pengesa. Ndryshoni qëndrimin në marrëdhënien tuaj, përpiquni të sillemi pak më pozitivisht. Mos bëni kërkesa të tepruara, sepse nuk do të kënaqeni kurrë. Nëse jeni vetëm, sot është një ditë e mirë për ju. Hapni sytë

Binjakët

Mos e humbni durimin, sepse gjithçka do të bëhet ashtu si dëshironi. Mund të zgjasë pak, por patjetër që nuk duhet të dorëzoheni.

Mund të kaloni shumë mirë dhe të zgjidhni shumë çështje që ju kanë shqetësuar deri më tani në lidhje me sjelljen e partnerit tuaj. Dita do të sjellë flirte dhe njohje që së shpejti do të ndryshojnë situatën aktuale.

Gaforrja

Do ju duhet shumë planifikim por edhe gjakftohtësi, për të zgjidhur çështjet që ju shqetësojnë dhe veçanërisht ato që vijnë nga e kaluara.

Mos lejoni disa mosmarrëveshje të pakuptimta t’ju prishin gjendjen shpirtërore. Ju që jeni beqarë, dilni për një shëtitje me miqtë tuaj të dashur dhe së shpejti do të gjeni dikë që do t’ia vlejë t’i kushtoni vëmendje.

Luani

Jeni në pritje të lajmeve dhe ndryshimeve që do t’ju kënaqin shumë. Dita e sotme do t’ju japë një humor të këndshëm dhe  energji për të bërë atë që keni në mendje.

Në romancën tuaj mund të kaloni një ditë të bukur edhe nëse do të keni disa mosmarrëveshje dhe keqkuptime të vogla. Do keni një njohje të re e cila do të vijë atje ku nuk e prisni dhe do t’ju emocionojë.

Virgjëresha

Ajo që duhet të bësh nga ana jote është të jeni i qetë. Në romancën tuaj është më mirë të jeni të relaksuar dhe të mos i jepni ndonjë rëndësi disa tensioneve që mund të lindin në marrëdhënien tuaj. Tregoni  durim, për të kaluar një kohë më të mirë. Ndërsa ju qe jeni beqarë dita favorizon njohje të reja, prandaj mos qëndroni të mbyllur në shtëpi.

Peshorja

Rrezikoni të irritoheni dhe të krijoni shumë probleme. Ruani qetësinë dhe bisedoni me njerëzit tuaj, në mënyrë që ata t’ju këshillojnë si duhet.

Në romancën tuaj, mund të kaloni një ditë të bukur dhe të afroheni me partnerin tuaj, duke bërë plane për lidhjen tuaj. Nëse jeni beqarë mbajini sytë hapur për çdo flirt që lind. Mund të jetë me vlerë t’i kushtohet shumë vëmendje.

Akrepi

Optimizmi e gjen vendin përsëri në mendjen  por edhe në shpirtin tuaj. Kjo krijon një ndjenjë rinovimi, ndërsa ju doni të vini në praktikë të gjitha idetë tuaja. Mos hezitoni para asgjëje dhe askujt, mos harroni gjithashtu se njerëzit tuaj janë atje për t’ju mbështetur, prandaj flisni me ata pa frikë dhe pranoni këshillat e tyre.

Flisni me partnerin tuaj për ndjenjat tuaja dhe krijoni një atmosferë të bukur në marrëdhënien tuaj. Për ju që jeni beqarë, sot është shumë e favorshme për të njohur njerëz të rinj, prandaj mos e humbni kohën tuaj në shtëpi.

Shigjetari

Ka disa situata që ju shqetësojnë dhe sepse ndieni se nuk mund të bëni asgjë për to, i lini të pazgjidhura dhe gjithmonë i shmangni. Por në këtë mënyrë nuk do të jeni në gjendje të shpëtoni. Vendosni logjikën tuaj dhe jepni zgjidhje.

Në jetën tuaj personale gjithçka po shkon më mirë dhe ju e shihni marrëdhënien tuaj me më shumë optimizëm dhe besim. Nëse jeni akoma në fazën e kërkimit, përdorni hijeshinë tuaj për të bërë një njohje që ju intereson.

Bricjapi

Tendenca e izolimit që do t’ju bëjë që ti shihni gjërat më keq sesa janë dhe nuk do të jeni në gjendje të gjykoni objektivisht dhe realisht se çfarë po ndodh. Ulni ndjeshmërinë tuaj dhe gjeni kokëfortësinë tuaj  për të përballuar problemet që ju kanë rrethuar.

Gjërat lëvizin shpejt dhe partneri juaj do t’ju befasojë me iniciativa dhe sugjerime në lidhje me të ardhmen tuaj. Nëse jeni beqar, nata funksionon në favorin tuaj. Bëni lëvizjen tuaj drejt personit që ju intereson dhe nuk do të humbni!

Ujori

Keni shumë ankth dhe padurim sot për qëllimet që dëshironi të arrini. Ky qëndrim mund t’ju çojë në lëvizje të gabuara. Besojuni ideve tuaja, bindini ato dhe mos e humbni planifikimin tuaj.

Është e rëndësishme të jeni të qetë sepse disa keqkuptime mund të krijojnë tensione në marrëdhënien tuaj. Mos lejoni  detaje të parëndësishme të prishin atmosferën me partnerin tuaj.

Peshqit

Mos u tërhiqni sot përballë problemeve që do të paraqiten. Ju keni çdo mundësi për t’i zgjidhur ato në avantazhin tuaj, por gjithashtu keni mbështetjen e miqve, të cilët janë atje për t’ju ndihmuar. Çfarëdo që të jetë, jini të qetë dhe të sigurt.

Në romancën tuaj mos lejoni që lidhja juaj të bëhet viktimë e problemeve që vijnë nga fusha të tjera të jetës tuaj. Qetësohuni dhe kaloni mirë me partnerin tuaj, pa stresin që ju prish humorin. Ju që ende jeni duke kërkuar, së shpejti do të bëni një njohje të mirë.


Shtuar 27.07.2021 22:30