Bayerni po mendon largimin e Lucas, Atletico gati për ta rikthyer

Dukej si një lamtumirë përgjithmonë kur Lucas Hernández u largua nga Atlético në këmbim të 80 milion € për të vazhduar karrierën e tij në Bayern, por jeta gjithmonë jep shanse të dyta.

Futbollisti që ka arritur t’i shpëtojë burgut, pasi u dënua nga drejtësia spanjolle, nuk e përfundon së gjeturi versionin e tij më të mirë në Gjermani dhe në bordin drejtues të klubit bavarez ka shumë zëra që konsiderojnë se nënshkrimi i tij ishte një gabim i madh.

Në merkato kohët e fundit është folur për largimin e tij dhe kjo është se edhe pse ka kontratë në vitin 2024, entiteti gjerman konsideron se gjëja më e mirë për të gjitha palët është që të ndajnë rrugët e tyre menjëherë.

Kjo situatë, e shtuar në interesin e Atlético de Madrid për të forcuar qendrën e mbrojtjes, ka bërë që Simeone t’i kërkojë drejtuesve të sportit të rikuperojë atë që ishte një nga asetet e tij më të rëndësishme. Kujtojmë se nënshkrimi i Lucas do të shërbente për të mbuluar dy demarkacione, pasi francezi mund të luajë si mbrojtës i majtë apo qendërmbrojtës.

Vlera e futbollistit në treg është vetëm 45 milionë euro dhe gjithashtu nuk do të ishte nevoja për t’i paguar të gjitha përnjëherë, pasi ideja do të ishte që verën e ardhshme të kërkonte një detyrë me pagesë për shikim.

Lucas tani duhet të vendosë nëse do t’i rikthehet urdhrave të Cholo ose nëse, përkundrazi, ai vë bast për të vazhduar në Bayern, ku nuk është i siguruar për pronësinë. r.t/abcnews.al


Shtuar 10.11.2021 09:31