Barcelona kërkon të “ngec” Coutinhon tek ekipi anglez

Siç raporton “Cope”, Barcelona është në bisedime me klubin anglez të Anston Villa.

Aston Villa dëshiron ta huazojë lojtarin brazilian deri në fund të sezonit. 29-vjeçari deri më tani ka mbledhur në total 16 ndeshje në këtë pjesë të parë të sezonit. Vetëm 5 herë si titullar dhe 2 gola të shënuar.

Performanca e tij ka rënë në mënyrë drastike dhe Xavi nuk e konsideron më në planet e tij./ h.ll/albeu.com


Shtuar 5.01.2022 16:11