Barcelona ka mbyllur një marrëveshje me super mbrojtësin bavarez

Burime pranë TodoFichajes konfirmojnë se Barcelona ka mbyllur një marrëveshje me Niklas Süle që ai t’i bashkohet projektit të ri sezonin e ardhshëm. Reprezentuesi gjerman ka vendosur prej kohësh të mos vazhdojë në Bundesligë dhe këtë ia ka bërë të ditur Bayern Munich-ut

Barcelona, ​​nga ana e saj, siç e parashikuam pak ditë më parë, është në kërkim të një qendërmbrojtësi të ri për të marrë drejtimin nga Pique apo edhe për të mbuluar humbjen e mundshme të Araujo.

Bisedimet mes dy palëve janë përshpejtuar ditët e fundit, ku Blaugranët kanë arritur marrëveshje me agjentin e lojtarit . Pavarësisht se ka disa oferta nga Premier League, përfshirë Chelsea, gjermani më në fund ka zgjedhur propozimin e Barcelonës.

Në këtë mënyrë Xavi sheh të përmbushur një nga kërkesat e tij për vitin e ardhshëm dhe nga drejtuesit sportivë vazhdojnë punën për ngritjen e një skuadre konkurruese. r.t/albeu.com

Shtuar 17.01.2022 09:32