Aksident në Vlorë, makina përplas 83-vjeçarin. I moshuari përfundon në spital

Një aksident automobolistik ka ndodhur këtë pasdite në aksin rrugor që lidh Peshkëpinë me Selenicën.

Mësohet se një 46-vjeçar, duke drejtuar një Toyota ka përplasur një të moshuar. Ky i fundit është dërguar për kurim në spital.

Rritet koefiçenti për pensionet, Kujtim Hoxha: 20 mijë përfitojnë pension më të lartë se ata që kanë dalë më herët.

Sot, në aksin rrugor Peshkëpi-Selenicë, në afërsi të fshatit Lubonjë, shtetasi A. N., 46 vjeç, duke drejtuar automjetin tip “Toyota”, ka aksidentuar shtetasin I. Xh, 83 vjeç (këmbësor) i cili do të transportohet në spitalin e Traumës, për ndihmë mjekësore të specializuar.

Drejtuesi i automjetit, u shoqërua në komisariat, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po kryen veprimet e mëtejshme për aksidentin”, njofton policia.


Shtuar 21.06.2024 15:21