Dueli me Shqipërinë, trajneri i Spanjës: Do të luaj me lojtarët e stolit, duhet të më tregojnë sa të zotë janë

Spanja me fitoren 1-0 ndaj Italisë siguroi kualifikimin për në fazën tjetër të Euro 2024.

Spanjollët do të luajnë ditën e hënë ndaj Shqipërisë, sfidë kjo që dot ë startojë në orën 21:00 dhe do të luhet në Dusseldorf.

Kuqezinjtë “kryqëzojnë” gishtat pasi Luis de La Fuente mund të kursejë disa titullarë për fazën e “Play-Off”.

Në fakt kështu do të ndodhë dhe është pikërisht timonieri i spanjollëve që e konfirmon këtë.

“Do t’i jap mundësinë disa lojtarëve të tjerë që nuk janë aktivizuar të tregojnë që janë aq të zotë sa ata që po luajnë.

Do të përpiqemi t’i lemë pushim dhe t’i japim hakun atij që e tregon edhe në stërvitje.

Por do të hedhim në fushë një skuadër shumë fortë dhe të niveli të lartë”, theksoi De la Fuente pas fitores me Italinë.


Shtuar 21.06.2024 15:16