Aksident në Pogradec/ Furgoni del nga rruga dhe përplaset me shtyllën e ndriçimit. Plagoset drejtuesi

Një aksident është shënuar mesditën e së shtunës në qytetin e Pogradecit, ku një furgon mallrash, drejtuesi i të cilit ka humbur kontrollin ka dalë nga rruga dhe është për plasur fillimisht me shtyllën e ndriçimit dhe më pas ka marrë para pemë dhe vazo dekorative pranë një bar kafe.

Për pasojë ka pësuar lëndime drejtuesi i mjetit që u dërgua në spital për kontrolle mjekësore, por jashtë rrezikut për jetën.

Në vendngjarje mbrriti policia për zbardhjen e rrethanave të aksidentit i cili ka ndodhur në një nga rrugët më të populluara të qytetit siç është Bulevardi “Reshit Çollaku”.


Shtuar 16.06.2024 15:06