Iu nënshtrua operacionit të vështirë, Dafina Zeqiri zbulon gjendjen e saj

Në muajin shkurt, Dafina Zeqiri zbuloi se i ishte nënshtruar një operacioni të vështirë në gju, pas dëmtimit të ligamenteve të tij. Ajo ndau me ndjekësit e saj video të ndryshme për të treguar se sa zgjati dhe si shkoi periudha e rikuperimit për të. Këngëtarja tregoi se gjatë asaj kohe të vështirë pati pranë gjithë njerëzit e saj, sidomos të dashurin, Dj Geek, që i qëndroi tek koka duke u kujdesur vazhdimisht për të.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DAFINA ZE🕯 (@dafina.zeqiri)

Fatmirësisht kjo periudhë delikate ka kaluar plotësisht për këngëtaren dhe ajo i është rikthyer aktivitetit të saj normal fizik. Dafina ka ndarë ditën e sotme në rrjete sociale një video duke u stërvitur sërish në palestër 3 muaj pas operacionit. Siç duket këtë rikthim ajo e ka shijuar shumë, ndaj e ka ndarë me ndjekësit në Instagram.

“3 muaj pas operacionit! Le të qëndrojmë të shëndetshëm! Le të bëhemi fit! Tërhiq qëllimet e tua! Mund ta bësh nëse e do me të vërtetë”, ka shkruar Dafina në postimin e saj.

Operacioni i vështirë në këmbë nuk e ndali Dafinën që të realizonte një nga projektet e saj më të suksesshme në karrierë. Gjatë kohës që ishte duke u rikuperuar, këngëtarja xhiroi dhe publikoi këngën “Duro”, që përcolli një mesazh shumë të fortë tek të gjithë fansat e këngëtares. Ky projekt madje arriti të parandalonte shumë vetëvrasje, ndaj Dafina ka marrë falenderime të shumta për publikimin e saj.

Shtuar 28.04.2021 02:04