FOTO/ I duheshin nëntë persona për t’ia mbajtur fustanin – paraqitja e ekzagjeruar e Cardi B në Met Gala 2024

Cardi B bëri një hyrje madhështore në tapetin e kuq të Met Gala 2024 të hënën, e veshur me një fustan të zi pa rripa, me një model masiv që praktikisht mbështillte shkallët e muzeut.

Krijuesja e hitit “WAP”, 31 vjeçe, solli stilin e saj të guximshëm në mbledhjen vjetore të Muzeut Metropolitan të Artit, duke kompletuar pamjen e saj më të madhe me bizhuteri smeraldi po aq tërheqëse dhe thonjtë jeshilë të ngjashëm.

Pamja mori një ekip për t’u rregulluar në tapet, pasi të paktën nëntë burra u panë duke mbajtur fustanin prej tyli ndërsa ajo përgatitej të pozonte për foto.

Ylli me sa duket e ngacmoi ‘look’-un e saj për galën e këtij viti, e cila është me temë “Bukuroshet e Fjetura: Ringjallja e Modës”.

Vitin e kaluar, Cardi B nderoi stilistin e ndjerë Karl Lagerfeld – të cilin Met Gala 2023 e nderoi si motivin e natës – duke veshur një fustan me jakë bardhezi nga Chenpeng Studio dhe duke shtuar kravatën e zezë me firmën e Lagerfeld në ansamblin e saj.

Dhe në vitin 2022, ajo e çoi kodin e veshjes së “glamurit” në një nivel të ri me një fustan Versace, të punuar nga një milje zinxhirësh ari.

Me stilin e saj të fundit, reperja me siguri që do të mbahet mend gjatë nga publiku.


Shtuar 7.05.2024 13:51