Dua Lipa me pasaportë shqiptare, juristi: Ka fuqi më shumë se ajo britanike në BE (VIDEO)

Marrja e nënshtetësisë shqiptare nga këngëtarja Dua Lipa, në ditën e festës së Flamurit dhe të 110 vjetorit të Pavarësisë, është një lajm që ka bërë jehonë edhe në mediat e huaja.

Juristi Erbi Ago e komentoi si një lëvizje të zgjuar që “vret disa zogj”.

“Është një lloj investimi, sepse Britania e Madhe dhe s’ është më në BE dhe pasaporta shqiptare mund t’i duhet në të ardhmen për të udhëtuar e punuar pa pasur nevojë për vizë”, u shpreh Erbi.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Top Channel (@topchannelalbania)