Frutat e stinës që janë ideale për humbjen e peshës

Nëse doni të detoksifikoheni pas pushimeve, atëherë gjithçka që duhet të bëni është të ripërcaktoni dietën tuaj dhe të përfshini në të ushqime që konsiderohen ideale, në mënyrë që të lehtësoni të gjithë përpjekjen tuaj për humbje peshe.

Cilat janë këto ushqime? Zbulojini duke lexuar më poshtë!

Shega

Shega është e pasur me vitamina C, K, E, acid folik, minerale dhe antioksidantë, kontribuon në funksionimin e duhur të zemrës dhe ul kolesterolin. Konsumimi i përditshëm i një gote me lëng shege, mbron trupin dhe kontribuon efektivisht në anti-plakje. Ajo gjithashtu mbulon 40% të sasisë së vitaminës C dhe 25% të acidit folik që një i rritur ka nevojë çdo ditë. Është gjithashtu e pasur me vitamina A, C dhe E, hekur, kalium, fibra dhe ka një përmbajtje të ulët kalori.

Mollët

Sipas ekspertëve, mollët janë të pasura me fibra, vitamina C dhe K, ndërsa janë një “mburojë” mbrojtëse në parandalimin e kancerit të gjirit dhe zorrës së trashë, por edhe në zvogëlimin e kolesterolit të keq. Studimet kanë treguar gjithashtu se ngrënia e të paktën dy mollëve në javë zvogëlon rrezikun e astmës dhe diabetit të tipit 2, duke rritur shëndetin e mushkërive. Në kohën e dietës, mollët janë një meze e lehtë e shëndetshme për çdo orë të ditës pasi nuk e ngarkojnë trupin me kalori të panevojshme.

Rrushi

Përmbajtja kalorike e rrushit nuk ndryshon ndjeshëm nga ajo e frutave të tjerë. Në mënyrë indikative, 15-20 lëkurë rrushi përmbajnë 12.3 g. sheqerna dhe 70 kalori – sa një portokall i vogël. Në të njëjtën kohë, studime të shumta kanë gjetur se antioksidantët e fuqishëm që gjenden në rrush, të quajtur flavonoide, zvogëlojnë rrezikun e sëmundjeve të zemrës duke relaksuar enët e gjakut dhe qarkullimin dhe qarkullimin e gjakut.

Dardhat

Dardhat janë një burim i shkëlqyer i fibrave të tretshme në ujë. Që do të thotë se konsumimi i tyre në periudha diete është një ushqim ideal për djegien e yndyrës, e cila është e përqendruar në pjesë të ndryshme të trupit. Ato përmbajnë gjithashtu vitamina A, B1, B2, C, E, acid folik dhe niacinë. Dardhat janë të pasura edhe me bakër, fosfor dhe kalium dhe në sasi më të vogla në kalcium, klor, hekur, magnez, natrium dhe squfur dhe kanë pak kalori. Ato konsiderohen fruta hipoallergjike që janë të pasura me fibra dhe kështu kontribuojnë në ndjenjën e ngopjes./albeu.com

Shtuar 7.09.2021 18:17