Mërkuri kaloi në Gaforre: Si do të ndikojë te të gjitha shenjat e horoskopit

Në mbrëmjen e 11 korrikut, ndërsa të gjithë po lexonin për Hënën e re, Mërkuri kaloi në gaforre dhe kjo bëri që një pjesë prej jush të humbasin energjitë, por mund të ndryshoni marrëdhënien me idetë dhe fjalët, komunikimin në përgjithësi.

Merkuri lëviz në Gaforre, domethënë, ai përqafon ujin dhe emocionet e tij, duke u bërë shumë më pak logjik dhe racional, na ndihmon për të parë brenda nesh, duke u bërë introspektivë, duke iu përkushtuar dëgjimit të emocioneve, dëshirave më intime. Ky ndryshim do të zgjasë deri në fund të korrikut.

Nëse i përkisni shenjës së Gaforres, Akrepit, Peshqve, Demit ose Virgjëreshës atëherë do të keni më shumë kohë për njerëzit që doni, domethënë do të dëshironi t’i kuptoni  realisht ata, të gjeni diçka për të ndarë, histori për të treguar, në mënyrë që të shkurtoni distancat, dyshimet.

Luani dhe Shigjetari gjithashtu duket se janë në gjendje të ngadalësojnë pak  ritmin e angazhimeve dhe gjërat për të bërë, ndërsa Dashi dhe Peshorja do të bëjnë një përpjekje për të kuptuar më mirë diçka të rëndësishme.

Të njëjtën përpjekje që Bricjapi do të duhet të bëjë kur do të detyrohet të japë shpjegim për çështje të ndryshme.

Në fund, një farë ulje energjie do të kenë dhe Binjakët dhe Ujorët, prandaj është më mirë të mos mendoheni shumë për të gjetur arsyen.

Shtuar 13.07.2021 12:59

Tags: