“Zhvati” 9 milion lekë në këmbinin valutor ku punonte, arrestohet 34-vjeçarja

 Një 34-vjeçarë është vënë në pranga nga policia në Tiranë pasi vodhi një shumë të konsiderueshme lekësh në kembinin valutor ku ishte e punësuar.

Po ashtu policia ka shpallur në kërkim bashkëpunëtorin e saj.

E arrestuara është shtetësja B.SH banuese në Tiranë, ndërsa në kërkim shtetasi Y.K, 42 vjeç banues në Fier.

34-vjeçaraja “zhvati” plot 900 mijë lekë të reja.

Njoftimi i policisë:

TIRANË

Vodhi një shumë të konsiderueshme parash në subjektin ku ishte e punësuar, vihet në pranga 34-vjeçarja. Shpallet në kërkim bashkëpunëtori i saj.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 2, në vijim të punës për goditjen e paligjshmërisë në fushën e vjedhjes së pronës dhe pasurisë, identifikimin e autorëve të vjedhjeve dhe vënien e tyre përpara përgjegjësisë ligjore, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Valuta”.

Si rezultat i këtij operacioni u bë ndalimi i shtetases:

– B. Sh., 34 vjeçe, banuese në Tiranë, për veprën penale “Vjedhja”, kryer në bashkëpunim.

Gjithashtu, u shpall në kërkim shtetasi Y. K., 42 vjeç, banues në Fier.

Shtetasja B. Sh. ishte e punësuar në një subjekt këmbimi valutor, në pronësi të shtetases D. K. Nga verifikimet e kryera ka rezultuar se gjatë javës së fundit të muajit korrik, kjo shtetase, në bashkëpunim me shtetasin Y. K., ka vjedhur 900.000 lekë të rinj, në këtë subjekt.

Punohet për kapjen e shtetasit Y. K. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale./albu.com