“Vrasësit” e Zelenksyt bien “në grackën” e spiunazhit ukrainas

Shërbimet e kundërzbulimit ukrainas kanë vënë në pranga një grup që po organizonte një sulm ndaj Presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky.

Lajmine ka bërë të ditur faqja ukrainase Onet.

“Diversantët u arrestuan mbrëmë në Uzhgorod, afër kufirit me Sllovakinë dhe Hungarinë: një ekip prej 25 personash duhej të përgatiste aksione subversive në territorin e Ukrainës dhe objektivi i tyre më i rëndësishëm ishte vrasja e Zelenskit”, shkruajnë mediat ukrainase.

Prej kohësh është përfolur se në Ukrainë po hyjnë grupe që synojnë të vrasin qeveritarët e Kievit. Kjo është përforcuar më shumë pas dështimeve të deri mëtanishme për të pushtuar Ukrainën nga Rusia./albeu.com/