Vizitoi Egjiptin, momenti i ceremonisë së pritjes së Ramës (VIDEO)

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë zyrtare në republikën arabe të Egjiptit.

Rama është pritur atje nga kryeministri i vendit, Moustafa Madbouly, në një ceremoni solemne shtetërore.

Pritet që në takim të dikutohen çështje me rëndësi strategjike dhe ekonomike, të cilat do I shërbejnë të dy vendeve.

“Kajro, Egjipt- Ceremonia e pritjes nga Kryeministri i Republikës arabe të Egjiptit, Mostafa Madbouly”, ka shkruar Rama./albeu.com/


Shtuar 23.10.2021 14:39