Vincent Kompany trajneri më i ri i klubit anglez

Vincent Kompany është trajneri më i ri i Burnley.

Këtë gjë e ka bërë të ditur vet klubi anglez. Ish-mbrojtësi belg ka drejtuar ekipin e Anderlecht për tre sezonet e fundit.

“Jam i emocionuar nga sfida përpara,” tha Kompany.

“Burnley Football Club është një skuadër vërtetë historike angleze dhe është nder të emërohem trajner i ekipit të parë. Kam qenë i impresionuar nga vizioni i bordit për klubin që përputhet me vizionin tim dhe mezi pres të luaj rolin tim teksa hyjmë në një sezon të rëndësishëm”.

Ish-mbrojtësi i Belgjikës, Kompany kaloi 11 vjet te City, ku fitoi 10 trofe të mëdhenj, përfshirë katër tituj të Premier League./ h.ll/albeu.com

Shtuar 14.06.2022 14:25