Vijon numërimi i votave në Tiranë, cila parti kryeson?

Ka shkuar në 4 numri i kutive të votimit të numëruar deri më tani në Tiranë.

Sipas rezultateve zyrtare nga KQZ, deri më tani PS kryeson me 723 vota (58.48%), e ndjekur nga PD me 404 vota (32.66%), LSI me 61 vota (4.93%) dhe PSD me 13 vota (1.05%).

Ndërkohë procesi i numërimit të votave është duke vijuar në të gjitha bashkitë e vendit teksa në orët në vijim pritet përditësimi i shifrave.


Shtuar 26.04.2021 02:39