VIDEO/ Çfarë ndodhi në Kosovë? Arrestohet kryetari i PSD dhe disa persona të tjerë

Dardan Moliqi, kryetari i PSD-së është arrestuar nga policia e Kosovës ditën e sotme.

Arrestimi ka ndodhur pas aksionit që ai me anëtarët e tjerë të PSD-së kanë ndërmarrë kundër vizitës së kryetares së Dhomave të Specializuara të Kosovë në Hagë, Ekaterina Trendafilova.

Përveç Molliqajt raportohet se është arrestuar edhe Nol Nushi e disa aktivistë të tjerë.


Shtuar 29.11.2023 15:13