Vetëm 26 vjeç! Ky është Armando Dumani, u bë shoshë nga plumbat në makinën e Mihasit (FOTO LAJM)

Djali që shikoni në foton e bashkëngjitur lajmit është i riu Armando Dumani I cili vra mbrëmjen e djeshme në Astir Tiranë bashkë me shokun e rij Erigers Mihasi, 32-vjeç.

Dumani vetëm 26 vjeç, ishte pasagjer në makinën e Mihasit ku ndodhi atentati dhe mësohet se pikërisht plumbat kanë ardhur nga kahu I tij duke humbur jetën në vend.

I riu nuk është një person i panjohur për policinë e Shtetit pasi mësohet se ka kryer grabitje në një bankë të nivelit të dytë, nën kërcënimin e armës.

Dyshohet se atentati ka qënë për Mihasin, 32-vjeç por nuk dihen akoma movitet dhe autorët e kësaj ngjarje të rëndë.

Kush është viktima, Erigers Mihasi?

Mihasi, mosha e të cilit nuk dihet nuk është një emër i panjohur për policinë. Mësohet se ai ka një lidhje të ngushtë miqësie me shtetasin Ervis Martinaj, po aq I njohur për policinë e Shtetit.

3 vite më parë, Mihasi është shoqëruar nga policia për ngjarjen e ndodhur në lokalin Monopol, në ish-Bllok.

Më herët ai është arrestuar edhe si person i dyshuar për grabitjen, plagosjen, vjedhjen dhe torturimin e prindërve të Elton Çiços në Tepelenë, por gjykata e liroi nga qelia për mungesë provash. /albeu.com/

 


Shtuar 14.11.2021 10:38