Udhëtim në SHBA? Basha: Kam marrë festë zyrtare për takime të rëndësishme

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një intervistë për Euronews Albania ka deklaruar se ka marrë festë zyrtare për të vizituar SHBA-të dhe pret diskutime për çështje të rëndësishme.

“Padiskutim pres të diskutoj çështje të rëndësishme për ardhmen e Shqipërisë, të kombit shqiptar dhe të ardhmes të rajonit, në një kohë plot sfida nga aktorë që nuk ndajnë agjendën tonë të përbashkët shqiptaro-amerikane, apo agjendën euroatlantike”, deklaroi Basha./albeu.com


Shtuar 19.11.2021 16:38