Sot, vetëm 8 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë bën me dije se nga 1 mijë e 353 testime, 8 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 10 qytetarë dhe numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105,422. Raste aktive mbeten 149.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 5.438 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 250.658 doza të vaksinës.

Deri më sot 63.301 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.


Shtuar 9.07.2021 15:15