Shteti ballkanik goditet nga një tërmet i fortë, epiqendra dhe magnituda

Rumania është goditur nga një tërmet i fortë ditën e sotme. Forca e tërmetit ka qenë me magnitudë 4.9.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 16 kilometra nga qyteti Tismana, ndërsa thellësia fokale ka qenë 12 kilometra.

Fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar apo dëme materiale.

Kujtojmë që prej më shumë se 1 muaji gdhishulli i Ballnait ndodhet në goditjen e vazhdueshme të tërmeteve.


Shtuar 20.03.2023 16:44