“Shokohet” Greqia! Përplasje me armë, një i vdekur dhe 7 të plagosur, mes tyre 6  policë

Një përplasje e ashpër me armë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Greqi, gjatë kohës që efektivët po ushtronin një kontroll policor.

Sipas informacioneve nga vendi fqinj, policia ka sinjalizuar një makinë në të cilën ndodheshin tre persona që të ndalonte, por drejtuesi I mjetit është larguar me shpejtësi duke mos i’u bindur urdhërit.

Efektivët i janë vënë nga pas në ndjekje, e cila ka përfunduar në rrugën Elpidos, në Peramë. Në momentin e ndalimit, drejtuesi i makinës ka përplasur një motor të policisë, duke bërë që këta të fundit të qëllojnë me armë.

Njëri nga tre personat që ndodhej në makinë ka humbur jetën dhe një tjetër mbeti i plagosur, së bashku me gjashtë policë. Ndërsa personi i tretë që ka qenë në makinë, ka mundur të arratiset dhe është shpallur në kërkim./albeu.com/


Shtuar 23.10.2021 08:28