Shkëlqen Messi dhe Barcelona, katalanasit 4 pikë larg kreut (VIDEO)

Barcelona ka bërë detyrën në shtëpi duke mposhtur 4-1 Huescan, shkruan Albeu.com.

Serinë  golave e hapi Messi i cili realizoi një gol mjaft të bukur nga distanca.

 Ne minutën e 35′ Griezmann dyfishoi shifrat, por miqtë ngushtuan shifrat në minuëtne  45′ me anjë të një 11-metërshi të realizuar nga Mir.

 Në të dytën skuadra e Koeman realizoi dhe dy gola Mingueza 53′, Messi 90′.

 Ndërkohë, me këtë fitore Barcelona ngjitet në vendin e  dytë me 59 pikë, 4 pikë më pak se Atl Madrid që mban kreun. /albeu.com/

 

 

 


Shtuar 15.03.2021 23:00