Shihni pamjet satelitore nga konflikti Gaza-Izrael (FOTO LAJM)

Pamjet satelitore të kapura të mërkurën nga Maxar, tregojnë dëmet e shkaktuara në Gaza dhe Izraelin jugor.

Në ditën e pestë të konfliktit, ushtria izraelite ka intensifikuar sulmin e saj ndaj Gazës, ndërsa militantët palestinezë vazhdojnë të gjuajnë me raketa në Izrael.

Deri më tani kanë humbur jetën 119 persona në Gaza, përfshir 31 fëmijë. Ndërsa në Izrael janë shënuar 8 viktima./albeu.com


Shtuar 14.05.2021 10:43