Shfaqi probleme shëndetësore, gjykata liron babain e Arbër Çekajt

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (GJKKO) ka liruar nga qelia Selim Çekajn, babain e Arbër Çekajt, i cili që arrestuar për trafikim narkotikësh.

Nga “arrest me burg”  Çekaj do të jetë në “arrest shtëpie”, pasi ka shfaqur probleme shëndetësore.

Kujtojmë se 72-vjeçari u arrestua në prill të këtij viti, pasi në kontejnerin me banane e porositur prej tij nga Ekuadori, u gjetën 49 kg kokainë./albeu.com


Shtuar 15.10.2021 15:03