Sherr në Pukë, plagoset me thikë një person

Në Pukë, dy persona janë konfiktuar për motive të dobëta. Mësohet se si pasojë e konfliktit, shtetasi F. M., 43 vjeç, ka goditur me thikë, shtetasin D. G., 52 vjeç.

Autori u arrestua, ndërsa i plagosuri është dërguar në spital për ndihmë mjekësore.

Njoftimi i policisë:

Pukë

Plagosi me thikë një 52-vjeçar, falë reagimit në kohë të shërbimeve të Policisë kapet autori i dyshuar i ngjarjes.

Më datë 07.12.2021, rreth orës 11:30, në Fushë Arrëz, shtetasi F. M., 43 vjeç, gjatë një konflikti  për motive të dobëta, ka goditur me mjet prerës thikë, shtetasin D. G., 52 vjeç, banues në Fushë Arrëz.

I dëmtuari ndodhet në spitalin e Pukës, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Falë veprimeve të shpejta dhe profesionale u bë e mundur kapja dhe shoqërimi në ambientet e Policisë, i autorit të dyshuar të ngjarjes.

Grupi hetimor po vijon punën për sqarimin e rrethanave dhe zbardhjen e ngjarjes./albeu.com


Shtuar 7.12.2021 13:45