Sherr me sende të forta në Pogradec, plagoset një person

Një sherr me sende të forat ka ndodhur në Pogradec, dhe për pasojë një person ka përfunduar në spital.

Mësohet se nën efektin e alkoolit, shtetasi A.D ka goditur me sende të forta shtetasin V.D 30-vjeç, i cili po merr ndihmën mjeksore në spital.

Njoftimi i policisë:

Pogradec/Informacion paraprak

Më datë 30.06.2021, rreth orës 20:05, në Spitalin e Pogradecit ka shkuar shtetasi V. D., 30 vjeç, banues në Pogradec, i cili dyshohet të jetë dëmtuar me sende të forta, gjatë një konflikti të çastit në lagjen nr. 4, Pogradec, me shtetasin A. D.

Autori i dyshuar, ndodhet i shoqëruar në Komisariat për veprime të mëtejshme, ndërsa shtetasi V. D., po merr ndihmën mjekësore dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për të zbardhur rrethanat e ngjarje./albeu.com


Shtuar 30.06.2021 21:22