Shëndeti i Elizabeth detyron Kate dhe William “të shpëtojnë” Krishtlindjet mbretërore

Në muajt e fundit, Mbretëresha Elizabeth II , 95 vjeçe, ka anuluar një sërë angazhimesh publike për shkak të situatës shëndetësore. Anulimi më i fundit bëri që monarkja të tërhiqej nga paraqitja e saj në shërbimin e të Dielës së Përkujtimit në Cenotaph pasi pati probleme me shpinën.

Kjo erdhi vetëm disa javë pasi kaloi një natë në një spital në Londër, e para e saj në tetë vjet dhe më pas iu tha të mbante regjim nga mjekët e saj.

Në fillim të muajit, asaj iu dha leja të fluturonte me helikopter në Sandringham, ku vazhdoi të pushonte.

Ndërkohë, shtëpia e Norfolk është tradicionalisht vendi ku mbahen festimet mbretërore të Krishtlindjeve. Anëtarët e familjes mbretërore zakonisht mblidhen çdo vit që nga viti 1988.

Mbretëresha zakonisht pret njerëz si Duka dhe Dukesha e Kembrixhit, Princi Charles dhe Dukesha e Cornëall, dhe Princi Eduard dhe Kontesha e Wessex.

Në prag të Krishtlindjeve, anëtarët mbretërorë bashkohen për të përfunduar dekorimin e pemës mbretërore të Krishtlindjes. Familja mbretërore thuhet gjithashtu se merr pjesë në lojëra sallonesh dhe shkëmbejnë dhurata gjatë çajit.

Për shkak të frikës së fundit shëndetësore të Mbretëreshës, janë ngritur spekulime se çfarë kanë planifikuar familja mbretërore për Krishtlindjet 2021.

Shtrirja e festimeve ka të ngjarë të varet nga sa mirë është Mbretëresha. Aktualisht nuk dihet nëse familja do të mblidhet normalisht në Sandringham, por këtë vit, frenat për organizimin e festimeve mund t’i kalojnë Princit William dhe Kate.

Përgatitja për periudhën festive mund të jetë pika më e fundit në axhendën e çiftit.

‘Anmer Hall’ i çiftit një shtëpi fshatare me 10 dhoma gjumi në pronën private të mbretëreshës në Sandringham, mund të jetë vendi për festimet mbretërore të këtij viti.

Vendi do të thotë se është e lehtë për familjen të vazhdojë traditën e saj të gjatë të ecjes në kishën e Shën Marisë Magdalene aty pranë për të marrë pjesë në një shërbim në ditën e Krishtlindjes. Pas kësaj, familja mund të kthehet në pronën Sandringham për drekën e Krishtlindjes.


Shtuar 19.11.2021 14:39