De Bruyne rezulton pozitiv me COVID-19

Kevin De Bruyne ka rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe është i izoluar në Belgjikë, tha të premten menaxheri i Manchester City, Pep Guardiola. De Bruyne, luajti në të dyja ndeshjet e fundit ndërkombëtare të Belgjikës, një fitore 3-1 ndaj Estonisë dhe një barazim 1-1 me Uellsin. Por testi i tij pozitiv do ta përjashtojë atë nga ndeshja e Cityt në shtëpi me Everton të dielën dhe ai do të izolohet në Belgjikën e tij të lindjes.

Testi pozitiv do ta përjashtojë atë edhe nga ndeshja e Champions League në shtëpi me Paris Saint-Germain më 24 nëntor.Guardiola tha: “Fatkeqësisht Kevin pati një test pozitiv për Covid në Belgjikë dhe i duhen dhjetë ditë”. City gjithashtu do të jetë pa Jack Grealish për ndeshjen kundër Evertonit, megjithëse shoku i tij i skuadrës në Angli, Phil Foden, ende mund të kalojë në formë.

Guardiola shtoi: “Ne kemi Jack duke u përmirësuar pasi ai shkoi në ekipin kombëtar. Phil Foden u kthye me një trokitje dhe një problem në këmbë, por ai po përmirësohet.”/h.ll/abcnews.al


Shtuar 19.11.2021 14:53