Rusia mohon “vrasjen masive” të civilëve në Bucha

Ministria ruse e mbrojtjes ka mohuar pretendimet e Ukrainës se qindra civilë janë vrarë nga ushtarët rusë në Bucha.

Ai tha se fotografitë dhe videot e shumta të publikuara nga Ukraina ishin një “provokim”, duke argumentuar se të gjitha njësitë e saj ishin larguar nga qyteti të mërkurën.


Shtuar 3.04.2022 17:09