Rrezikonin mbytjen, shpëtohen dy turistë në Shëngjin, transportohen me urgjencë në spital

Foto ilustruese

Ditën e sotme dy pushues kanë rrezikuar të mbyten në plazhin e Shëngjinit por fatmirësisht janë shpëtuar në kohë.

Moti i keq dhe reshjet e dendura të shiut kanë bërë që deti të kishte dallgë të larta.

Gjendja shëndetësore e tyre ende nuk dihet ndërsa janë transportuar drejt spitalit të Lezhës.

Njoftim policie

Reshjet e dendura tyë shiut kanë bërë që deti i Shëngjinit të kishte dallgë të larta. Dy pushues kanë rrezikuar mbytjen ndërkohë që fatmirësisht janë shpëtuar në kohë. Nuk dihget ende gjendja e tyre shëndetësore. Ata janë transportuar me urgjencë në Spitalin e Lezhës./abeu.com