Roma nuk fiton dot ndaj Venezias me 10 lojtarë (VIDEO)

Roma nuk ka arritur dot të fitojë në shtëpi ndaj Venezias e cila ka qënë pothuajse për një orë me 10 lojtarë.

Miqtë shënuan të parët që në minutën e parë të lojës me anë të Okereke, ku befasohen që në startim të ndeshjes.

Loja ishte intensive dhe në minutën e 32-të, Kiyine del nga fusha e lojës pas një ndërhyrje të ashpër ndaj Pellegrinit duke u ndëshkuar me kartonin e kuq.

Pjesa e dytë nis menjëherë me 3 zëvendësime për ekipin e Mourinhos. Roma ka dominuar totalisht lojën dhe në minutën e 76-të ka mundur të barazojë rezultatin me anë të Shomurodov.

Tentativat ishin të shumta nga ekipi kryeqytetas por nuk mundën të përmbysin rezultatin, duke dalë vetëm me një pikë nga fusha e tyre.

Roma ka ndërlikuar vendin e Europa League pasi dhe ekipet e tjera që luftojnë për këtë vend janë shumë pranë./ h.ll/albeu.com

Shtuar 14.05.2022 22:47