Rama: Kemi pezulluar procesin e pasaportave të arta

Kryeministri Edi Rama tha sot në konferencën e përbashkët me zyrtarët e lartë të BE-së në Tiranë se qeveria ka pezulluar procesin e pasaportave të arta, deri në momentin që çështja të shyrtohet në Gjykatën Evropiane dhe të marrë dritë jeshile.

Rama: Drejtësa jo fushë me lulë, ka dhe gropa. Jemi të vetmit të Evropë që kemi bërë reformën në Drejtësi. Hendeku ynë me vendet e tjera rreth nesh është marramendjës. BP nuk e përballon dot këtë hendek që het nga vendet e mëdha. Kemi pezulluar procesin e pasaportave të arta, deri kur të sqarohet çështja në Gjykatën Evropiane.

/albeu.com/


Shtuar 16.03.2023 13:20