Raketat ruse sulmojnë stacionin e trenit në Ukrainë, një i vdekur

Një raketë ruse goditi dhe shkatërroi stacionin e trenit Pavlohrad-2 në Pavlohrad, Dnipropetrovsk, thotë Valentin Reznichenko, Shefi Rajonal i Luftës dhe Administratës Civile.

Sulmi vrau një person, nxori nga shinat 15 vagonë mallrash dhe shkatërroi një pjesë të rrugës, tha Reznichenko. Operacionet e stacionit janë pezulluar për një kohë të pacaktuar, shtoi ai.

Pavlohrad është një udhëkryq i rëndësishëm për sistemin hekurudhor të Ukrainës. Është një qendër mallrash hekurudhore dhe lidhje transporti me disa rajone lindore, të cilat janë vija e frontit aktiv në luftën e Rusisë me Ukrainën./albeu.com

Shtuar 22.03.2022 19:49