Presidenti Meta pret Richard Grenell në zyrë, për çfarë u diskutua

Presidenti Ilir Meta ka pritur sot në një takim në zyrën e tij ish-emisarin amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell.

Lajmin Meta e bëri të ditur përmes një postimi në rrjete sociale, ku vlerëson angazhimin e Grenell për forcimin e marrëdhënieve dhe bashkëpunimit ndërmjet Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

“Është gjithmonë kënaqësi të takosh Richard Grenell në Shqipëri dhe në zyrën time. Vlerësohet shumë angazhimi i tij në mbështetje të forcimit të mëtejshëm të marrëdhënieve dhe bashkëpunimit ndërmjet Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara”, shkruan Meta./albeu.com/