Përmirësohet ndjeshëm situata e COVID-19 në Kosovë, 1 vdekje dhe 7 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 7 raste të reja me COVID-19 dhe 1 humbje jete.

Ministria e Shëndetësisë njofton gjithashtu se, gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 199 qytetarë, duke çuar shifrën totale të shëruarve në 155.194.

Raste aktive janë 2044./albeu.com


Shtuar 4.10.2021 15:07