Përfshihet nga flakët rrobaqepësia në Korçë

Një rrobaqepësi në Korç është përfshir nga flakët. Siç bën me dije policia, nga zjarri, ka vetëm dëme materiale dhe jo njerëz të lënduar. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave dhe përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.

Njoftimi i policisë:

Korçë/Informacion paraprak

Më datë 23.09.2022, rreth orës 16:50, në lagjen nr. 9, Korçë, rruga “1 Maji”, ka rënë zjarr në tarracën e një godine (rrobaqepësie). Për pasojë ka vetëm dëme materiale, nuk ka njerëz të lënduar.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave dhe përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit, ku paraprakisht dyshohet se mund të ketë rënë aksidentalisht si pasojë e një mase në rrjetin elektrik./albeu.com


Shtuar 23.09.2022 17:23