Pas reshjeve të mëdha të shiut në Gjilan, Haziri aktivizon shtabin emergjent (VIDEO)

Reshje të mëdha të shiut dhe breshërit kanë bllokuar qendrën e Gjilanit. Sasi e madhe e ujit ka vërshuar rrugët teksa shihen se me vështirësi po arrijnë të kalojnë qytetarët e automjetet.

Nga pamjet e Gazetës Express, ndërsa reshje shiu ka edhe në komuna të tjera të vendit.

  

Sipas parashikimeve, nesër në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe jostabil.

IHMK-ja ka njoftuar se përpos rrezeve të pakta të diellit do të ketë edhe vranësira, shi dhe shkarkime rrufesh.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-28 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i verilindjes”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Shtuar 17.07.2021 19:57