Parashikimi i motit për datën 14 qershor 2022

Shqipëria do të mbizotërohet ditën e martë nga kushtet e qëndrueshme atmosferike për gjatë gjithë ditës.

Kthjellimet do të jenë dominuese në orët e para të ditës.

Ndërsa në vijim parashikohet që vranësirat të shfaqen në të gjithë vendin ku më të dukshme do të jenë në zonat malore, të cilat nuk do të sjellin reshje.

Temperaturat e ajrit do të rriten gradualisht në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga vlerat ditore nga 14 gradë C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 28km/h nga drejtimi Verior duke krijuar në brigjet detare dallgëzim të ulet./albeu.com