Nuk mori as votat e miqve, Gjuzi: Fajin e kanë ambasadorët

Deputeti Kujtim Gjuzi që mori vetëm 3 vota në zgjedhje ka reaguar pas  deklaratës së misionit të SHBA-ve në OSBE lidhur me blerjen e votave në Shqipëri, duke akuzuar se mbështetja e dy ambasadorëve për Ramën dëmtoi koalicionin e tij në 25 Prill.

PARTIA KOMBETARE KONSERVATORE Albania Pergezon deklaraten e: Misionit USA ne OSBE me qender ne WIENNA – Austri. Diolomacia Euro Atlantike i bashkohet shqetesimin Konservator te elaburuar ne Parlament date 04.05.2021 kur ne deklaruam se disa ambasadore mbeshteten qeverine e rilindjes se krimit zgjedhor nxituan duke uruar per fitore te maxorances grabitese te votes se lire perpara daljes se rezultatit zgjedhor?!

Mbeshtetja e dy ambasadoreve per Qeverine Edi RAMA kete vrastare te votes se lire demtoj maksimalisht Shqiptaret dhe KOALICIONIN E VETEM OPOZITAR PARLAMENTAR “ABEOK” Ne shpresojme se vetem nje qeveri tranzitore duhet te pergatise zgjedhje politike te bashkuara me me zgjedhje Lokale qe perfundimisht Shqiperia te kaloje ne nje tranzicion te pa pergjakur sic ka ndodhur sa here kryhen votime model Diktatorial variant Gryevsky” shkruan ai.

Shtuar 7.05.2021 10:05