Një vdekje dhe shtatë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Një person ka vdekur nga koronavirusi në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit, ndërsa nga 2.2295 testime, 7 kanë rezultuar pozitive.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë kësaj periudhe janë shëruar 147 pacientë, duke çuar numrin e të shëruarve në 103.711. Në total numri i rasteve aktive është 11.511.

Që nga fillimi i pandemisë, në Kosovë janë regjistruar 107.466 të infektuar me koronavirus dhe 2.224 të vdekur./albeu.com


Shtuar 4.06.2021 15:14