Ndarja nga jeta e Bujar Nishanit, reagon OSBE

Delegacioni i OSBE në Shqipëri ka reaguar për ndarjen nga jeta të ish presidentit Bujar Nishani.

Përmes një postimi në Twitter, përfaqësuesit e OSBE nëShqipëri, shprehen të hidhëruar për ndarjen e parakohshme nga jeta të ish presidentit Nishani.

Postimi i Plotë:

Jemi të hidhëruar nga humbja e parakohshme e Presidentit Bujar Nishani. Ngushëllimet tona të ndiera për familjen, të dashurit e tij dhe mbarë popullin shqiptar.

Kujtojmë se Nishani ndërroi jetë pasi prej muajsh ndodhej i shtruar në një spital në Gjermani dhe vuante nga një sëmundje e rëndë./albeu.com/