Nata e ndërrimit të viteve, fishekzjarre e ngjyra, ja si bëhen festimet në disa vende të botës (FOTO LAJM)

Fishekzjarret mbi lumin Chao Phraya në Bangkok, Tajlandë.

Në foto: Festimet e Vitit të Ri dhe fishekzjarret në mbarë 

FOTO: REUTERS

Njerëzit mbajnë maska teksa një pjesë numëron mbrapsht në një park në Pekin, Kinë.

Në foto: Festimet e Vitit të Ri dhe fishekzjarret në mbarë 

FOTO: AFP

Fishekzjarret në Hong Kong, Kinë.

Në foto: Festimet e Vitit të Ri dhe fishekzjarret në mbarë 

FOTO: REUTERS

Dritat në një ndërtesë 123-katëshe në kullën Lotte World, Seoul, Koreja e Jugut.

Në foto: Festimet e Vitit të Ri dhe fishekzjarret në mbarë 

FOTO: AFO

Festimet në Tokio, Japoni.

Në foto: Festimet e Vitit të Ri dhe fishekzjarret në mbarë 

FOTO: REUTERS

Njerëzit bëjnë foto para disa dekorimeve, Narathiwat, Tajlandë.

Në foto: Festimet e Vitit të Ri dhe fishekzjarret në mbarë 

FOTO: AFP

Studentët mbajnë qirinj teksa marrin pjesë në një marshim për t’i dhënë lamtumirën 2021-ës dhe për të mirëpritur 2022-shin në Lahore, Pakistan.

Në foto: Festimet e Vitit të Ri dhe fishekzjarret në mbarë 

FOTO: AP

Stafi mjekësor i Spitalit dhe Kolegjit MS Ramaiah i veshur me kostume u uron njerëzve një Vit të Ri të sigurt, në Bengaluru, Indi.

Në foto: Festimet e Vitit të Ri dhe fishekzjarret në mbarë 

FOTO: ANI

Fishekzjarret shpërthejnë mbi lumin Yarra, Australi.

Në foto: Festimet e Vitit të Ri dhe fishekzjarret në mbarë 

FOTO: AFP

Fishekzjarret e Vitit të Ri ndriçojnë qiellin mbi urën e Sidneit, Australi.

Në foto: Festimet e Vitit të Ri dhe fishekzjarret në mbarë 

FOTO: AFP

Papa Françesku mban një meshë në Vatikan.

 

Në foto: Festimet e Vitit të Ri dhe fishekzjarret në mbarë 

FOTO: ALBERTO PIZZOLI/AFP/GETTY IMAGES

 

Festimet e Vitit të Ri në tempullin budist Hasedera në Kamakura, në jug të Tokios, Japoni.

 

Në foto: Festimet e Vitit të Ri dhe fishekzjarret në mbarë 

FOTO: KIM KYUNG-HOON/REUTERS

Njerëzit  presin fishekzjarrët e Vitit të Ri në Dubai.

Në foto: Festimet e Vitit të Ri dhe fishekzjarret në mbarë 

FOTO: KARIM SAHIB/AFP/GETTY IMAGES


Shtuar 31.12.2021 22:02