Ministria e Arsimit njoftim për maturantët: Datat kur duhet të plotësoni formualët A1/A1Z

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Znj. Evis Kushi nëpërmjet një statusi në Facebook bëri të ditur se për plotësimin e formularëve A1/A1Z është dhënë një tjetër mundësi mes datave 7 dhe 9 korrik.

Statusi i Plotë i ministres Kushi:

“Pas kërkesave të shumta të të interesuarve që kanë përfunduar maturën dhe ende nuk kanë plotësuar formularët A1/A1Z, i ftoj të shfrytëzojnë edhe një mundësi të re për të kryer këtë aplikim në datat 7 deri 9 korrik 2021.
Suksese të gjithëve!”/albeu.com