Megaoperacioni i SPAK/ I afërm i Pëllumb Gjokës, arrestohet biznesmeni nga Velipoja

Mëngjesin e sotëm, nga 50 urdhër-arrestet e lëshuar nga SPAK, në pranga ka rënë edhe biznesmeni nga Velipoja në Shkodër Mir Bruli.

Bruli është i dyshuar për veprimtari kriminale. Në mbështetje të SPAK ishin edhe forcat e policisë vendore të Shkodrës të cilët nën drejtimin e SPAK finalizuan këtë operacion.

Mir Bruli është një i afërm i biznesmenit Pëllumb Gjoka, i cili është i arrestuar si pjesë e dosjes “Metamorfoza”.

Pak kohë më parë, një prej bizneseve të Mir Brulit në pjesën e Vilunit në plazhin e Velipojës, u shemb nga IKMT si ndërtim pa leje.

Mir Bruli është i njohur për bizneset në plazhin e Velipojës, lokale, restorante dhe hoteleri ndërsa është i dyshuar nga SPAK si i përfshirë në veprimtari të ndryshme kriminale.

Arrestimi i tij është bërë në orët e mëngjesit të sotëm nga forca të shumta policie, të cilët bënë të mundur prangosjen e biznesmenit.